About SEOULTECH

History of Office

  • Soon-Cheol Hong
  • 1982.02.17-1983.02.27
  • Ho-Keun Kim
  • 1983.03.20-1987.03.20
  • Dong-Hee Lee
  • 1987.03.21-1991.03.20
  • Dae-Byeong Yoon
  • 1991.03.31-1995.03.20
  • Dong-Gyu Choi
  • 1995.04.01-1999.03.31
  • Jin-Seol Lee
  • 1999.04.01-2003.03.31
  • Hee-Beom Lee
  • 2003.04.21-2003.12.17
  • Jin-Shik Yoon
  • 2004.03.21-2007.07.25
  • Jun-Hyong Rho
  • 2007.10.16-2011.10.15
  • Namkoong Keun
  • 2011.10.16-2015.10.15